УзбекистанПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Tashkent/Ташкент, Tashkent city/Ташкент: 100170

100170

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Tashkent/Ташкент, Tashkent city/Ташкент
Град :Tashkent/Ташкент
Регионот 1 :Tashkent city/Ташкент
Земја :Узбекистан
Поштенски :100170

Други Информации
Јазик :English/Russian (EN/RU)
Регионален Код :UZ-TK
ширина :
должина :
Временска Зона :Asia/Samarkand
Координирано Универзално Време :UTC+5
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Tashkent/Ташкент, Tashkent city/Ташкент се наоѓа во Узбекистан. Нејзините поштенски код е 100170.

Другите се е достапен
Tashkent/Ташкент, Tashkent city/Ташкент,100170 ©2014 Поштенски Пребарување